a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره

021-45518/09120213393

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

فک پلمپ

فک پلمپ

فک پلمپ

به معنای تعطیل کردن و جلوگیری از فعالیت یک مکان می­ باشد. فک پلمپ واحدهای صنفی پس از صدور پروانه کسب و یا پس از گذشت یک هفته از تاریخ پلمپ در صورت تشکیل پرونده در اتحادیه و ارائه مدارک مربوط توسط متقاضی به اتحادیه توسط نیروی انتظامی انجام می­ گردد.

برای رستوران­ ها و محل ­های عرضه­ کننده مواد غذایی که به علت عدم توجه به مقررات و اصول و موازین بهداشتی تعطیل می­ شوند پس از اخذ تعهد محضری دائر به التزام به رعایت مقررات بهداشتی ممکن است.

شخص با پرداخت بدهی یا انجام کاری که ملزم به آن بوده است می­ تواند موجبات پلمپ را مرتفع نماید. همچنین در صورتی که مراجع ذیصلاح از فک خودداری کنند اشخاص ذینفع می­ توانند تقاضای فک را به طرفیت مراجع ذیربط از دادگاه  تمایند.

فک پلمپ

هرگاه محلی یا چیزی برحسب امر مقامات صالح‌ رسمی مهر یا پلمپ شده باشد و کسی عالما و عامدا آنها را بشکند یا محو نماید یا عملی مرتکب شود که در حکم محو یا شکستن ‌پلمپ تلقی شود مرتکب به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم‌ خواهد شد
در صورتی که مستحفظ آن مرتکب شده باشد به حبس از یک تا دوسال محکوم می‌شود و اگر ارتکاب به واسطه اهمال مستحفظ واقع‌ گردد مجازات مستحفظ یک تا شش ماه حبس یا حداکثر (۷۴) ضربه‌شلاق خواهد بود.

مدارک و منضمات مورد نیاز جهت طرح دعوای فک پلمپ :

1- تصویر مصدق سند مالکیت (اختیاری)

2- تصویر مصدق اجاره نامه (اختیاری)

3- به همراه داشتن کارت ملی جهت احراز هویت و کارت عابر بانک جهت پرداخت هزینه دادرسی الزامی است.

* در صورت عدم وجود مدارک اختیاری فوق می­توانید یکی از موارد ذیل را ارائه نمایید.

1- تحقیق محلی. 2- ارجاع امر به کارشناس. 3- معاینه محلی. 4- شهادت شهود و مطلعین. 5- درخواست استعلام. 6- سایر دلایل و مستندات

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است

Open chat
سلام
گروه وکلای بازرگان حلال مسائل حقوقی شماست.
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
((همکاران ما شبانه روز به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان هستند)).