a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره رایگان

021-45518

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

امور شهری

خانه > خدمات حقوقی > امور شهری

امور شهری

امور شهری

امور شهری عموما به مسائل مربوط به زندگی شهری و مشکلات آن اشاره دارد که قوانین متعددی در زمینه های مختلف آن وضع شده ما می خواهیم در ادامه قوانین و مقررات مربوط به امور شهری را بیان کنیم.

قوانین امور شهری دسته بندی های متعددی دارد که شامل موارد زیر است:

امور شهری

1. ابطال قبض آب :

در مواردی که اشتباهی در صدور قبض آب صورت پذیرفته باشد، مانند اینکه اطلاعات اشخاص یا اطلاعات راجع به انشعاب یا راجع به پلاک وغیره اشتباه درج گردیده باشد، همچنین در مواردی که کد پستی یا مبلغ اشتباه شده باشد و سازمان یا اداره مربوطه اقدام به اصلاح ننماید و مدعی صحت گردد، اشخاص می توانند دادخواست ابطال قبض آب را به دادگاه تقدیم نماید

ادامه مطلب

2. ابطال قبض برق :

در مواردی که اشتباهی در صدور قبض برق صورت پذیرفته باشد مانند اینکه کنتور برق مورد استفاده، قابلیت استفاده با آن حجم ترافیک را نداشته باشد یا اطلاعات اشخاص یا اطلاعات راجع به انشعاب یا راجع به پلاک وغیره اشتباه درج گردیده باشد، همچنین در مواردی که کد پستی یا مبلغ اشتباه شده باشد و سازمان یا اداره مربوطه اقدام به اصلاح ننماید و مدعی صحت گردد، اشخاص می توانند دادخواست ابطال قبض برق را به دادگاه تقدیم نمایند.

ادامه مطلب

3. ابطال قبض تلفن :

در مواردی که اشتباهی در صدور قبض تلفن صورت پذیرفته باشد، مانند اینکه اطلاعات اشخاص یا اطلاعات راجع به پلاک وغیره اشتباه درج گردیده است، همچنین در مواردی که کد پستی یا مبلغ اشتباه شده باشد و سازمان یا اداره مربوطه اقدام به اصلاح ننماید و مدعی صحت گردد، اشخاص می توانند دادخواست ابطال قبض تلفن را از دادگاه تقاضا نمایند.

ادامه مطلب

4. ابطال قبض گاز :

در مواردی که اشتباهی در صدور قبض گاز صورت پذیرفته باشد، مانند اینکه اطلاعات اشخاص یا اطلاعات راجع به انشعاب یا راجع به پلاک وغیره اشتباه درج گردیده باشد، همچنین در مواردی که کد پستی یا مبلغ اشتباه شده باشد و سازمان یا اداره مربوطه اقدام به اصلاح ننماید و مدعی صحت گردد، اشخاص می توانند دادخواست ابطال  قبض گاز را از دادگاه تقاضا نمایند.

ادامه مطلب

5. الزام به اخذ پایان کار :

احداث هر گونه ساختمان در محدوده قانونی شهرها، بایستی با اخذ مجوز از شهرداری انجام پذیرد و گواهی پایان ساختمان قائم به دریافت پروانه­ های صادره بوده و تائیدی بر صحت اجرا و رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی است. دفاتر اسناد رسمی مکلف­­اند در زمان انجام معاملات با اخذ پایان کار و یا عدم خلاف، اقدام به انجام معامله نماید. حال در صورتی که فروشنده اقدام به اخذ پایان کار ننماید خریدار می­تواند الزام وی را به اخذ پایان کار در خصوص ملک احداثی از دادگاه تقاضا نماید.

ادامه مطلب

6. اخذ صورتمجلس تفکیکی :

تفکیک عبارت است از تقسیم مال غیرمنقول به قطعات کوچکتر، در تفکیک لازم نیست که ملک غیرمنقول مشاع باشد یعنی یک نفر که مالک شش دانگ زمین است می­تواند با رعایت مقررات حاکم بر تفکیک به هر ترتیبی که می­خواهد آن را به قطعات کوچک تر تفکیک نماید.

ادامه مطلب

7. تصحیح و اصلاح صورتمجلس :

در مواردی که صورت مجلس تفکیکی اخذ می گردد لیکن موارد مذکور در آن منطبق با واقعیت نمی باشد، می توان دعوای تصحیح و اصلاح صورت مجلس تفکیکی را در دادگاه مطرح نمود.

ادامه مطلب

8. تعمیر ساختمان مشاعی :

در ساختمان مشاعی، دو قسم از مالکیت وجود دارد:1- مالکیت مستقل و جدای هر یک از مالکان در بخش های اختصاصی 2- مالکیت مشترک آنان در اجزایی از ساختمان که مورد استفاده همه قرار می گیرد

ادامه مطلب

9. دریافت خدمات دولتی آب، برق و گاز :

با توجه به قانون تملک آپارتمان ها مدیر یا نماینده شرکا دارای اختیارات و حق تصمیم گیری در خصوص مالکین است، در صورت امتناع مالک یا استفاده کننده از پرداخت سهم خود از هزینه های مشترک از طرف مدیر یا هیات مدیره این هزینه ها به وسیله اظهارنامه با ذکر مبلغ بدهی و صورت ریز آن مطالبه می شود.

ادامه مطلب

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است

Open chat
سلام
گروه وکلای بازرگان حلال مسائل حقوقی شماست.
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
((همکاران ما شبانه روز به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان هستند)).