a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره

021-45518/09120213393

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

وکالت امتناع از انجام وظایف قانونی

خانه > خدمات کارگروه  > کارگروه کیفری 2 > وکالت امتناع از انجام وظایف قانونی

وکالت امتناع از انجام وظایف قانونی

وکالت امتناع از انجام وظایف قانونی – عدم انجام وظایف جرم است؟

بر اساس متن قانون مجازات اسلامی اگز مسئول و مقامی از مقامات قضائی وظایف خود را انجام ندهد و از انجام آن به دلایل مختلف سرباز زند قانون با وی برخورد جدی خواهد کرد.

بر اساس متن قانون مجازات اسلامی اگز مسئول و مقامی از مقامات قضائی در صورت امتناع از انجام وظایف قانونی و از انجام آن به دلایل مختلف سرباز زند قانون با وی برخورد جدی خواهد کرد.

ظایف قانونی

اگر فردی شکایتی در در مراجع قضائی مطرح کند اما مقام قضائی از انجام وظیفه خود به دلایلی مثل تناقض قانون یا سکوت قانون امتناع از انجام وظایف قانونی کند مراجعه کننده می تواند از وی شکایت کند تا قانون وی را در مرحله اول به شش ماه تا یکسال از شغل قضائی محروم کند.

عدم انجام وظایف

در ماده ۵۹۷ قانون مجازات آمده است:

هر یک از مقامات قضایی که شکایت و تظلمی مطابق‌شرایط قانونی نزد آنها برده شود و با وجود اینکه رسیدگی به آنها از وظایف آنان بوده به هر عذر و بهانه اگرچه به عذر سکوت یا اجمال‌ یا تناقض قانون از قبول شکایت یا رسیدگی به آن امتناع کند یا صدور حکم را برخلاف قانون به تاخیر اندازد یا برخلاف صریح‌ قانون رفتار کند. و به طور کلی امتناع از انجام وظایف قانونی کند دفعه اول از شش ماه تا یکسال و در صورت تکرار به ‌انفصال دایم از شغل قضایی محکوم می‌شود و در هر صورت به تادیه خسارات وارده نیز محکوم خواهد شد.

امتناع از انجام وظایف

کلیه حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است.

Open chat
سلام
گروه وکلای بازرگان حلال مسائل حقوقی شماست.
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
((همکاران ما شبانه روز به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان هستند)).