a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره

021-45518/09120213393

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

کارگروه کیفری 1

خانه > خدمات کارگروه > کارگروه کیفری 1

کارگروه کیفری 1

کارگروه کیفری 1 / کارگروه کیفری یک

کارگروه کیفری 1 / کارگروه کیفری یک  بخش های مختلفی را شامل می شود که می توانید در ادامه خلاصه ای از آنها را مطالعه نمایید:

کارگروه کیفری 1

1-وکالت تبانی در معاملات دولتی :

یکی از جرایمی که در مبحث جرایم علیه اموال و مالکیت قابل طرح و بحث است، جرم تبانی در معاملات دولتی است که یکی از صور خاص خیانت در امانت تلقی می­شود؛

ادامه مطلب

2- وکالت تجاوز به عنف :

تجاوز به عنف جرمی است كه در ردیف مجازات های جنایی است. در كشورهای دیگر از لحاظ میزان مجازات به جنایت، جنحه و خلاف طبقه بندی شده اند. تجاوز به عنف در همه كشورها مجازات شدیدی دارد و به جنایت مربوط است.

ادامه مطلب

3- وکالت تصرف عدوانی املاک :

تصرف عُدوانی یک موضوع حقوقی است و به معنای به زور گرفتنِ یک زمین یا ملک از مالکِ آن یا از کسی است که بر اساسِ یک قرارداد دارای حق نسبت به آن ملک می‌باشد (مستأجر).

ادامه مطلب

4- وکالت جرایم رایانه ای :

با شیوع استفاده از رایانه، اینترنت و ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن همراه، دستگاههای پرداخت و … در زندگی شخصی و روابط اداری، بزهکاری و تخلف در استفاده از این ابزارها نیز، واقعه ای اجتناب ناپذیر است.

ادامه مطلب

5- وکالت جرایم مشمول دیه :

دیه ، دیعه یا خون‌بها از قوانین اسلام است و بر اساس تعاریف فقهی، مال یا پولی است که به سبب کشتن انسان یا نقص عضو به کسی که صدمه دیده است یا به بازماندگان او پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

6- وکالت جرائم سیاسی و مطبوعاتی :

هریک از اعمال زیر چنانچه با قصد مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد و متضمن خشونت نباشد، جرم سیاسی محسوب و مرتکب به حبس از 6 ماه تا دو سال یا اجبار به اقامت در محل معین یا منع از اقامت در محل معین از دو سال تا سه سال و محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت پنج سال محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

7- وکالت جرائم علیه صحت و تمامیت داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی :

هرکس به طور غیرمجاز مرتکب اعمالی خاص شود، جاعل محسوب و به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد

ادامه مطلب

8- وکالت جرائم علیه محرمانگی داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی :

هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

9- وکالت راهزنی و قطاع الطریق :

معنای لغوی راهزن (قطع الطریق): راهزن از نظر لغوی صفت فاعلی است و به كسی اطلاق می‌شود كه در راه ها مسافران را غارت كند. راهزن به معنای سرودگوی و مطرب نیز آمده است.

ادامه مطلب

10- وکالت سب نبی :

هركس به مقدسات اسلام و یا هر یك از انبیای عظام یا ائمه طاهرین(علیهم السلام) یا حضرت صدیقه طاهره(س) اهانت نماید، اگر مشمول حكم سب نبی باشد، اعدام می شود و در غیر این صورت به حبس از یك تا پنج سال محكوم خواهد شد

ادامه مطلب

11- وکالت سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه :

هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر اینصورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

12- وکالت شکایت از مامورین انتظامی :

مأموران نیروی انتظامی و به طور كلی تمامی مأموران اجرای قانون كه دارای اختیارات دستگیری، بازداشت، نگهداری و… نسبت به افراد هستند

ادامه مطلب

13- وکالت مجازات شروع به قتل عمدی :

تا قبل از سال 1375، مقنن، شروع به قتل عمد را مستقلاً جرم نمی شناخت و به همین واسطه، شروع به قتل عمدی نیز قابل تعقیب و مجازات نبود ؛ شاید یكی از عللی كه مقنن در سالهای 1362 و 1370، متعرض مسئله شروع به قتل عمد نشده و در این رابطه سكوت اختیار كرده بود ، به واسطه عدم وجود منابع شرعی در رابطه با شروع به جرم باشد.

ادامه مطلب

14- وکالت مرکز فساد و فحشا :

تاسیس و دایر کردن مراکز فساد و فحشاء که امروزه در دنیا، در قالب تجارت صورت می‌گیرد، یکی از سود آور‌ترین درآمدهای غیر قانونی است. دایر کردن در این جرم معنایی اعم از تاسیس و اداره دارد.

ادامه مطلب

15- وکالت مسئولیت کیفری اشخاص :

در مواردی، چنانچه جرایم رایانه ای به نام شخص حقوقی و در راستای منافع آن ارتکاب یابد، شخص حقوقی دارای مسئولیت کیفری خواهد بود

ادامه مطلب

16- وکالت هتک حیثیت و نشر اکاذیب با رایانه :

هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است

Open chat
سلام
گروه وکلای بازرگان حلال مسائل حقوقی شماست.
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
((همکاران ما شبانه روز به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان هستند)).