a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره

09120213393

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

کارگروه کیفری 1

خانه > خدمات کارگروه > کارگروه کیفری 1

کارگروه کیفری 1

کارگروه کیفری 1 / کارگروه کیفری یک

کارگروه کیفری 1 / کارگروه کیفری یک  بخش های مختلفی را شامل می شود که می توانید در ادامه خلاصه ای از آنها را مطالعه نمایید:

کارگروه کیفری 1

1-وکالت تبانی در معاملات دولتی :

یکی از جرایمی که در مبحث جرایم علیه اموال و مالکیت قابل طرح و بحث است، جرم تبانی در معاملات دولتی است که یکی از صور خاص خیانت در امانت تلقی می­شود؛

ادامه مطلب

2- وکالت تجاوز به عنف :

تجاوز به عنف جرمی است كه در ردیف مجازات های جنایی است. در كشورهای دیگر از لحاظ میزان مجازات به جنایت، جنحه و خلاف طبقه بندی شده اند. تجاوز به عنف در همه كشورها مجازات شدیدی دارد و به جنایت مربوط است.

ادامه مطلب

3- وکالت تصرف عدوانی املاک :

تصرف عُدوانی یک موضوع حقوقی است و به معنای به زور گرفتنِ یک زمین یا ملک از مالکِ آن یا از کسی است که بر اساسِ یک قرارداد دارای حق نسبت به آن ملک می‌باشد (مستأجر).

ادامه مطلب

4- وکالت جرایم رایانه ای :

با شیوع استفاده از رایانه، اینترنت و ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن همراه، دستگاههای پرداخت و … در زندگی شخصی و روابط اداری، بزهکاری و تخلف در استفاده از این ابزارها نیز، واقعه ای اجتناب ناپذیر است.

ادامه مطلب

5- وکالت جرایم مشمول دیه :

دیه ، دیعه یا خون‌بها از قوانین اسلام است و بر اساس تعاریف فقهی، مال یا پولی است که به سبب کشتن انسان یا نقص عضو به کسی که صدمه دیده است یا به بازماندگان او پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

6- وکالت جرائم سیاسی و مطبوعاتی :

هریک از اعمال زیر چنانچه با قصد مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد و متضمن خشونت نباشد، جرم سیاسی محسوب و مرتکب به حبس از 6 ماه تا دو سال یا اجبار به اقامت در محل معین یا منع از اقامت در محل معین از دو سال تا سه سال و محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت پنج سال محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

7- وکالت جرائم علیه صحت و تمامیت داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی :

هرکس به طور غیرمجاز مرتکب اعمالی خاص شود، جاعل محسوب و به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد

ادامه مطلب

8- وکالت جرائم علیه محرمانگی داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی :

هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

9- وکالت راهزنی و قطاع الطریق :

معنای لغوی راهزن (قطع الطریق): راهزن از نظر لغوی صفت فاعلی است و به كسی اطلاق می‌شود كه در راه ها مسافران را غارت كند. راهزن به معنای سرودگوی و مطرب نیز آمده است.

ادامه مطلب

10- وکالت سب نبی :

هركس به مقدسات اسلام و یا هر یك از انبیای عظام یا ائمه طاهرین(علیهم السلام) یا حضرت صدیقه طاهره(س) اهانت نماید، اگر مشمول حكم سب نبی باشد، اعدام می شود و در غیر این صورت به حبس از یك تا پنج سال محكوم خواهد شد

ادامه مطلب

11- وکالت سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه :

هرکس به طور غیرمجاز داده ای متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یک تا بیست میلیون ریال و در غیر اینصورت به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

12- وکالت شکایت از مامورین انتظامی :

مأموران نیروی انتظامی و به طور كلی تمامی مأموران اجرای قانون كه دارای اختیارات دستگیری، بازداشت، نگهداری و… نسبت به افراد هستند

ادامه مطلب

13- وکالت مجازات شروع به قتل عمدی :

تا قبل از سال 1375، مقنن، شروع به قتل عمد را مستقلاً جرم نمی شناخت و به همین واسطه، شروع به قتل عمدی نیز قابل تعقیب و مجازات نبود ؛ شاید یكی از عللی كه مقنن در سالهای 1362 و 1370، متعرض مسئله شروع به قتل عمد نشده و در این رابطه سكوت اختیار كرده بود ، به واسطه عدم وجود منابع شرعی در رابطه با شروع به جرم باشد.

ادامه مطلب

14- وکالت مرکز فساد و فحشا :

تاسیس و دایر کردن مراکز فساد و فحشاء که امروزه در دنیا، در قالب تجارت صورت می‌گیرد، یکی از سود آور‌ترین درآمدهای غیر قانونی است. دایر کردن در این جرم معنایی اعم از تاسیس و اداره دارد.

ادامه مطلب

15- وکالت مسئولیت کیفری اشخاص :

در مواردی، چنانچه جرایم رایانه ای به نام شخص حقوقی و در راستای منافع آن ارتکاب یابد، شخص حقوقی دارای مسئولیت کیفری خواهد بود

ادامه مطلب

16- وکالت هتک حیثیت و نشر اکاذیب با رایانه :

هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است