a

Facebook

Twitter

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان.
است طراحی شده توسط میهن وب سایت

8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

تماس برای مشاوره رایگان

09120253015; 021-45518

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

کارگروه کیفری 2

خانه > خدمات کارگروه > کارگروه کیفری 2

کارگروه کیفری 2

کارگروه کیفری 2

کارگروه کیفری 2 بخش های مختلفی را شامل می شود که می توانید در ادامه خلاصه ای از آنها را مطالعه نمایید:

1-وکالت امتناع از انجام وظایف قانونی :

بر اساس متن قانون مجازات اسلامی اگز مسئول و مقامی از مقامات قضائی وظایف خود را انجام ندهد و از انجام آن به دلایل مختلف سرباز زند قانون با وی برخورد جدی خواهد کرد.

ادامه مطلب

2- وکالت ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق :

دو جرم ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق در ماده 690 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)، تعریف شده است.1- جرم ممانعت از حق.2-

جرم مزاحمت

ادامه مطلب

3- وکالت تعدیات مامورین دولتی :

امروزه قسمت‌های مختلف دولت در قالب وزارتخانه‌ها، سازمانها، مؤسسات عمومی، نهادهای انقلابی، شرکت های دولتی و بانک ها و … در حدود وظایف و اهداف خود مبادرت به اقدامات و عملیاتی می‌نمایند.

ادامه مطلب

4- وکالت تمرد نسبت به مامورین دولت :

یكی از شرایط اساسی لازم برای تحقق این جرم، در حال انجام وظیفه بودن مامور دولت است. مامورین دولت، چنانچه در حدود وظایف محول و صلاحیت و اختیارات خود عمل كنند، اعمالشان قانونی است و حمله به آن ها یا مقاومت در برابر آنان در این حالت ، تمرد محسوب می شود؛ اگر خارج از حدود وظایف و صلاحیت و اختیارات خود عمل كنند، اعمالشان غیر قانونی است.

ادامه مطلب

5- وکالت چک بلامحل :

با وجود اهمیت چک در مبادلات امروز نسبت به آن بی‌توجهی‌هایی صورت گرفته و در بسیاری از موارد دیده شده عدم آگاهی از یک ماده یا تبصره آن به دشواری‌های زیادی برای شهروندان منتهی شده است.

ادامه مطلب

6- وکالت دفاع مشروع :

هر انسانی حق دارد در هنگام مواجه شدن با خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی که دفاع از آنها بر وی واجب است، اقدام کند. این اقدام در اصطلاح “دفاع مشروع” نامیده می‌شود که علاوه بر فقه اسلام، قانون مجازات اسلامی کشور ما و قوانین جزایی سایر کشورها نیز به آن پرداخته است

ادامه مطلب

7- وکالت شکستن پلمپ :

هر گاه محلي يا چيزي برحسب امر مقامات صالح رسمی مهر يا پلمپ شده باشد و كسی عالما و عامدا آنها را بشكند يا محو نمايد يا عملی مرتكب شود كه در حكم محو يا شكستن پلمپ تلقی شود مرتكب به حبس از سه ماه تا دو سال محكوم خواهد شد

ادامه مطلب

8- وکالت شهادت دروغ :

شهادت دروغ به این معناست که شخصی شهادتی برخلاف واقعیت و حقیقت ارائه دهد. این جرم از جرایم عمدی است و از این رو نمی‌توان کسی را که سهواً و به اشتباه مبادرت به بیان اکاذیب در قالب شهادت کرده است، مشمول جرم شهادت دروغ دانست.

ادامه مطلب

9- وکالت ضرب و جرح :

ضرب در لغت به معنی «زدن» است و از حیث حقوقی به صدماتی گفته می شود كه وارد كردن آن ها موجب از هم گسیختگی ظاهری نسوج و جاری شدن خون از بدن نمی شود.

ادامه مطلب

10- وکالت قوادی :

قوادی به معنای رساندن زن ومردی یا مرد بامردی دیگری به منظور ارتکاب عمل منافی عفت است. این جرم از یک جرم ساده به جرمی سازمان یافته وبه یک بحران بزرگ اجتماعی تبدیل شده است که این جرایم از قبیل قاچاق زنان ودختران وتشکیل باندهای فساد ومراکز فحشا رابه همراه دارد.

ادامه مطلب

11- وکالت نزاع :

منازعه یکی از جرایم علیه اشخاص محسوب می‌شود كه غیر قابل گذشت است. تحقق این جرم، منوط به شرکت حداقل سه نفر و ایجاد یکی از نتایج مصرح در ماده 615 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی است.

ادامه مطلب

کلیه ی حقوق متعلق به گروه وکلای بازرگان است

Open chat
سلام
گروه وکلای بازرگان حلال مسائل حقوقی شماست.
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
((همکاران ما شبانه روز به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان هستند)).